Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Słowo Boże na każdy dzień: 3 lipca

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Łk 10,1-12.17-20

Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich:
„Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie.
Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: «Pokój temu domowi». Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają; bo zasługuje robotnik na swą zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co Wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: «Przybliżyło się do was królestwo Boże».
Lecz jeśli do jakiego miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: «Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże». Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu”.
Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością mówiąc: „Panie, przez wzgląd na Twoje imię nawet złe duchy nam się poddają”.
Wtedy rzekł do nich: „Widziałem szatana spadającego z nieba jak błyskawica. Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi. Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie”.

„Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo.”

Drugie powołanie i posłanie uczniów, które opisuje św. Łukasz. Tym razem ruszają w drogę w grupie o wiele większej: posłanych jest nie dwunastu, ale siedemdziesięciu dwóch. Czy to oznacza, że jest to grupa wystarczająca, by poradzić sobie z powierzonym im przez Pana zadaniem? W pierwszej chwili może się wydawać, że tak. Jednak Chrystus mówi: żniwo jest wielkie, proście Pana żniwa o nowych żniwiarzy. Od tamtego posłania uczniów, od tamtych słów Jezusa minęły wieki, jednak słowa Jego pozostają wciąż ważnym przesłaniem dla Kościoła św. Zadanie głoszenia Dobrej Nowiny, dawania świadectwa o naszym Zbawicielu, które zostało także nam powierzone, jest zadaniem ogromnym, wymagającym często wielkiego wysiłku ze strony powołanych przez Pana. Zadanie dawania świadectwa potrzebuje ciągłych nowych realizatorów. My też musimy odpowiedzieć Chrystusowi na Jego wezwanie do modlitwy o powołanie nowych Bożych żniwiarzy. Pamiętajmy o tym i polecajmy Bogu także w naszych osobistych prośbę, by Pan powoływał nowych ludzi, szczególnie spośród młodzieży, do posługi kapłańskiej, do podążania drogą życia konsekrowanego, do poświęcenia siebie w pracy misyjnej czy katechetycznej… Prośmy o ciągle nowych, licznych, gorliwych Bożych żniwiarzy!

      2022-07-03 Słowo Boże na każdy dzień

ks. Jan Krupka

Hits: 33

Autor P. G.

2022-07-03

Więcej informacji z tej kategorii