Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Słowo Boże na każdy dzień: 30 kwietnia

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

SOBOTA DRUGIEGO TYGODNIA WIELKANOCNEGO

J 6,16-21

Po rozmnożeniu chlebów, o zmierzchu uczniowie Jezusa zeszli nad jezioro i wsiadłszy do łodzi przeprawili się przez nie do Kafarnaum. Nastały już ciemności, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł; jezioro burzyło się od silnego wiatru.
Gdy upłynęli około dwudziestu pięciu lub trzydziestu stadiów, ujrzeli Jezusa kroczącego po jeziorze i zbliżającego się do łodzi. I przestraszyli się. On zaś rzekł do nich: „To Ja jestem, nie bójcie się”. Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali.

„ (…) jezioro burzyło się od silnego wiatru.”

Św. Jan Ewangelista przedstawia nam dziś kolejne wydarzenia, które miały miejsce po rozmnożeniu chleba i ryb przez Jezusa (o czym czytamy wcześniej w tym rozdziale Ewangelii według św. Jana). Po rozmnożeniu pokarmu Jezus posłał uczniów, aby ci płynęli na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego. On zaś pozostał na rozmowie z Ojcem. W czasie przeprawy uczniowie musieli stawić czoła burzy na jeziorze. To właśnie w trakcie jej trwania przybył do nich Chrystus, po czym natychmiast burza się uspokoiła, a oni znaleźli się u celu podróży – po drugiej stronie jeziora. W tej scenie odczytać możemy przypomnienie dla nas. Jezus jest obecny także przy nas, chce nam towarzyszyć w każdym momencie naszej codzienności, także w chwilach, kiedy nas uderzają burze życiowe, kiedy musimy zmagać się z różnymi falami przeciwności, kiedy trzeba nam stawiać czoła różnego rodzaju trudnościom. Nie możemy w takich sytuacjach poddawać się rozpaczy, nie możemy tracić ufności serca, pokładanej w Bożej mocy i miłosierdziu. Oddawajmy się każdego dnia pod opiekę Chrystusa, naszego Zbawiciela, prośmy o Jego pomoc w podążaniu po drogach naszej codzienności – z ufnością, że On nas nie opuści. On i do nas mówi: „To Ja jestem, nie bójcie się”. Chrystus i nam mówi: „Nie bójcie się, Ja jestem z wami”.

      2022-04-30 Słowo Boże na każdy dzień

ks. Jan Krupka

Autor P. G.

2022-04-30

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 3 grudnia

Słowo Życia: 3 grudnia

SOBOTA PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU Mt 9, 35-10,1.5.6-8 Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w...

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

W ostatniej audycji "Rozmowy o Kościele" gościliśmy Księdza Jacka Dąbrowskiego, który opowiedział o wspólnocie...