Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Słowo Boże na każdy dzień: 4 lipca

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

PONIEDZIAŁEK CZTERNASTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO

Mt 9,18-26

Gdy Jezus mówił, pewien zwierzchnik synagogi przyszedł do Niego i oddając pokłon, prosił: „Panie, moja córka dopiero co skonała, lecz przyjdź i włóż na nią rękę, a żyć będzie”. Jezus wstał i wraz z uczniami poszedł za nim.
Wtem jakaś kobieta, która dwanaście lat cierpiała na krwotok, podeszła z tyłu i dotknęła się frędzli Jego płaszcza. Bo sobie mówiła: „Żebym się choć Jego płaszcza dotknęła, a będę zdrowa”.
Jezus obrócił się i widząc ją, rzekł: „Ufaj córko; twoja wiara cię ocaliła”. I od tej chwili kobieta była zdrowa.
Gdy Jezus przyszedł do domu zwierzchnika i zobaczył fletnistów oraz tłum zgiełkliwy, rzekł: „Usuńcie się, bo dziewczynka nie umarła, tylko śpi”. A oni wyśmiewali Go. Skoro jednak usunięto tłum, wszedł i ujął ją za rękę, a dziewczynka wstała.
Wieść o tym rozeszła się po całej tamtejszej okolicy.

„Ufaj córko; twoja wiara cię ocaliła.”

Z takim słowem zaproszenia zwraca się Jezus do kobiety, która się dotknęła frędzli Jego płaszcza. Zaproszenie do ufności w Nim. Z takim zaproszeniem zwraca się On także do nas. Pragnie, byśmy w Nim mieli naszą ufność w codzienności naszego życia. Ufność w momentach radości i chwilach życiowych doświadczeń. Ufność kierującą nasze kroki do Niego wtedy, kiedy spełniają się nasze pragnienia i plany – ale także i wtedy, kiedy dotykają nas różnorodne trudności i doświadczenia, nawet te największe, kiedy już nie potrafimy znaleźć dość sił, by im stawić czoła. Nie zawsze jest to rzecz łatwa i prosta. Uczymy się jednak tego od kobiety przedstawionej nam w dzisiejszej Ewangelii. Doświadczona wiele lat przez cierpienie udała się na spotkanie z Jezusem, a stając przed Nim nawet nie zwróciła się do Niego z jakimkolwiek słowem czy prośbą. Wierzyła, że wystarczy jej ta bliskość fizyczna i dotknięcie Jego szaty. Niech nam podobna ufność towarzyszy na drogach codziennego życia i niech ta ufność prowadzi nas także do nieustannego zbliżania się do naszego Pana i Zbawiciela. Możemy to czynić przez udział we Mszy św. i przyjmowanie Komunii św., przez adorację Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, przez modlitwę, przez życie sakramentalne, przez lekturę słowa Bożego. Zbliżajmy się do Niego, aby z zaufaniem oddawać Mu siebie samych i nasze sprawy.

      2022-07-04 Słowo Boże na każdy dzień

ks. Jan Krupka

Hits: 39

Autor P. G.

2022-07-04

Więcej informacji z tej kategorii