Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Słowo Boże na każdy dzień: 4 października

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

WTOREK DWUDZIESTEGO SIÓDMEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO

 

Łk 10, 38-42

 

Jezus przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go do swego domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która siadła u nóg Pana i przysłuchiwała się Jego mowie.
Natomiast Marta uwijała się koło rozmaitych posług. Przystąpiła więc do Niego i rzekła: „Panie, czy ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła”.
A Pan jej odpowiedział: „Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona”.

 

                        „Maria obrała najlepszą cząstkę.”

 

Jezus podczas Swej publicznej działalności niejednokrotnie zatrzymywał się w Betanii pod Jerozolimą, w domu Łazarza, Marty i Marii. Zapewne starali się oni przyjąć Mistrza jak najlepiej, jak najbardziej gościnnie. Św. Łukasz w swej Ewangelii relacjonuje nam właśnie jedną z takich wizyt Chrystusa w domu w Betanii. Opis ewangeliczny przedstawia nam jak różna była postawa dwóch sióstr. Marta starała się jak najlepiej przyjąć Gościa z perspektywy gospodyni: to te różne posługi pani domu, która myśli o właściwym przyjęciu tych, którzy przychodzą pod jej dach. Maria zaś (druga siostra) skorzystała z możliwości słuchania Jezusa: siadła u Jego nóg i przysłuchiwała się Jego słowom. I choć zapewne trzeba nam docenić wysiłek Marty, płynący także z miłości do Chrystusa, płynący z troski, by właściwie został ugoszczony – to jednak Jezus zwraca uwagę na tę „najlepszą cząstkę”, a więc możliwość słuchania Jego słów, słów Tego, który jest Nauczycielem i Panem. Może i nam takie słowo przypomnienia ze strony Jezusa jest też potrzebne. Bo może my nieraz biegamy wokół rozmaitych posług, zajmujemy się naszymi rozlicznymi sprawami… – a Chrystus chce, byśmy znaleźli czas na to, by się zatrzymać przed Nim, na modlitwę i słuchanie Jego nauki. Czy pamiętamy o tej „najlepszej cząstce”?

      2022-10-04 Słowo Życia - ks. Jan Krupka

Ks. Jan Krupka

 

Autor ES

2022-10-04

Więcej informacji z tej kategorii

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

W ostatniej audycji "Rozmowy o Kościele" gościliśmy Księdza Jacka Dąbrowskiego, który opowiedział o wspólnocie...

Słowo Życia: 2 grudnia

Słowo Życia: 2 grudnia

PIĄTEK PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU   Mt 9, 27-31 Gdy Jezus przechodził, szli za Nim dwaj niewidomi, którzy głośno...