Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Słowo Boże na każdy dzień: 6 października

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

CZWARTEK DWUDZIESTEGO SIÓDMEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO

 

Łk 11, 5-13

Jezus powiedział do swoich uczniów:
„Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: «Przyjacielu, użycz mi trzy chleby, bo mój przyjaciel przybył do mnie z drogi, a nie mam co mu podać». Lecz tamten odpowie z wewnątrz: «Nie naprzykrzaj mi się. Drzwi są już zamknięte i moje dzieci leżą ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie».
Mówię wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje.
I ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajdzie, a kołaczącemu otworzą.
Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą”.

 

                        „Ojciec z nieba udzieli Ducha Świętego tym, którzy Go proszą.”

 

W Swoich słowach o modlitwie zapewnia Jezus uczniów o tym, że Ojciec obdarza darem Ducha Świętego tych, którzy o to proszą. Tym bardziej więc powinniśmy czuć się wezwani do takiej modlitwy, do prośby o dar Ducha Świętego dla każdego z nas. Potrzebujemy bowiem tego Daru, potrzebujemy obecności Ducha Świętego w naszym życiu, potrzebujemy światła Jego łaski. Potrzebujemy tych darów, których On nam udziela. Znamy je z katechizmu: mądrość, rozum, rada, męstwo, umiejętność, pobożność, bojaźń Boża. Tak, potrzebujemy pomocy Ducha Świętego w różnych momentach życia. Dlatego też śpiewamy hymn: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” podczas obrzędów sakramentu bierzmowania, sakramentu małżeństwa czy też podczas udzielania święceń; modlimy się prosząc o Jego światło i moc podczas obrzędów innych sakramentów; prosimy o Jego pomoc kiedy rozpoczynamy przeżywanie misji, rekolekcji czy dni skupienia; modlimy się o światło Ducha Świętego przed czytaniem i rozważaniem słowa Bożego. Musimy jednak pamiętać także o tym, że w życiu codziennym, tym tzw. „szarym”, w czasie realizacji naszych zajęć i obowiązków również potrzebujemy tej pomocy, tej mocy, którą daje nam Duch Święty. Często więc prośmy o to, by – zgodnie z obietnicą Chrystusa – Ojciec udzielał nam Ducha Świętego.

      2022-10-06 Słowo Życia - ks. Jan Krupka

Ks. Jan Krupka

Autor ES

2022-10-06

Więcej informacji z tej kategorii

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

W ostatniej audycji "Rozmowy o Kościele" gościliśmy Księdza Jacka Dąbrowskiego, który opowiedział o wspólnocie...

Słowo Życia: 2 grudnia

Słowo Życia: 2 grudnia

PIĄTEK PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU   Mt 9, 27-31 Gdy Jezus przechodził, szli za Nim dwaj niewidomi, którzy głośno...