Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Drugie spotkanie Duszpasterstwa Drabiny Jakubowej

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

10 grudnia w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grajewie zostało zaplanowane spotkanie Duszpasterstwa Drabiny Jakubowej. W tym roku na zgromadzeniach poruszany jest głównie temat wolności.

O duszpasterstwie mówi ksiądz Szymon Rydel, wikariusz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grajewie:

-Drabina Jakubowa to jest taka wspólnota osób o różnym sprawności. My skupiamy się wokół zjawiska niepełnosprawności, ale skupiamy nie tylko osoby z niepełnosprawnością, też ich rodziny, wolontariuszy i wszystkich tych, którzy chcą przyjść z pomocą takim osobom.

      2023-12-04 Ksiądz Szymon Rydel o duszpasterstwie

Duszpasterz dodaje, że spotkanie ma cel formacyjny:

Oczywiście oprócz tego, że tworzymy wspólnotę osób, bo to jest u nas bardzo ważny element każdego spotkania, żeby to w ogóle było spotkanie, żeby była rozmowa, żeby byłą herbata i coś do przekąszenia to jest jeden aspekt, ten ludzi, a drugi aspekt to jest właśnie taki bardziej formacyjny, duchowy i w tym roku omawiamy zagadnienia związane z wolnością.

      2023-12-04 Ksiądz Szymon Rydel o spotkaniu osób

Najbliższy temat spotkania skupia się wokół Adoracji podsumowuje ksiądz Szymon Rydel:

-Na najbliższym spotkaniu planuje zrobić Adorację Najświętszego Sakramentu, żeby właśnie uwielbić naszego Pana, który dał nam wolność, ale też żeby naszą wolność w tym osobistym akcie każdy z nas mógł właśnie Jemu ofiarować, a potem przejdziemy sobie na salkę i na tą drugą luźniejszą część spotkania.

      2023-12-04 Ksiądz Szymon Rydel o temacie spotkania

Spotkania Duszpasterstwa Drabiny Jakubowej odbywają się w parafii już drugi rok w III niedzielę miesiąca po Mszy świętej.

Autor M.D.

2023-12-04

Więcej informacji z tej kategorii