Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Rozpoczęło się 398. Zebranie Plenarne Episkopatu Polski

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Nauczanie religii w szkole, sposób funkcjonowania pracy Zebrania Plenarnego Episkopatu oraz wybory nowego Sekretarza Generalnego episkopatu będą głównymi tematami 398. zebrania biskupów. Rozpoczęte w poniedziałek (10.06) w Warszawie obrady potrwają do środy (12.06).

Sekretarz Generalny Episkopatu Polski biskup Artur Miziński powiedział, że biskup Wojciech Osial, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego, przedstawi stan rozmów zespołu rządu i episkopatu, co do religii w szkole:

-Do tego momentu odbyły się dwa spotkania zespołu w Ministerstwie Edukacji, które dotyczyły kwestii zaproponowanych w rozporządzeniach, czy już zostały wprowadzone odnośnie do niewliczania ocen do średniej na świadectwach i drugi projekt dotyczący łączenia klas podczas zajęć z lekcji religii. 

      2024-06-10 Artur Miziński

Po południu rozpoczną się wybory na funkcję nowego sekretarza episkopatu. Dotychczasowy sekretarz Artur Miziński dziś kończy dziesięcioletnią kadencję na tym stanowisku. Tematem zebrania będzie także metodologia pracy zebrań plenarnych, projekt dotyczący formacji kapłańskiej, kwestie rodziny i obrony życia, a także problemy rolników. Jutro wieczorem biskupi będą celebrować Mszę Świętą w kościele świętego Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu, gdzie znajduje się grób błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. W październiku przypada 40. rocznica męczeńskiej śmierci kapłana. W środę po południu odbędzie się też konferencja podsumowująca obrady.

IAR

fot. BP KEP/ episkopat.pl

Autor W M

2024-06-10

Więcej informacji z tej kategorii

Łapy: Próba porwania dziecka

Łapy: Próba porwania dziecka

Do trzech lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy chcieli uprowadzić dziecko. Do szokującego zdarzenia doszło w...