Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Światło nadziei i pokoju dla Ukrainy

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

„Światło nadziei i pokoju” zostanie dziś przekazane z Jasnej Góry dla cierpiącej z powodu wojny Ukrainy. To pomysł jednego z częstochowskich katechetów, który podjęli paulini i abp Wacław Depo, jako przypomnienie i zapewnienie, że wraz z pielgrzymami trwają na modlitwie, błagając Jasnogórską Maryję o orędownictwo i wsparcie.

Symboliczny ogień zapalony od wiecznej lampy w Kaplicy zostanie przekazany podczas dzisiejszego Apelu Jasnogórskiego. Zostanie zawieziony do katedry lwowskiej, skąd będzie rozesłany na wszystkie strony Ukrainy, włącznie z frontem wojennym. W akcję włączą się także Rycerze Kolumba oraz polska i ukraińska młodzież.

Pomysł przekazania „Światła nadziei i pokoju” na Ukrainę zrodził się z potrzeby serca u częstochowskiego katechety Rafała Matuszewskiego. Wspólnie z fotoreporterem Tygodnika Katolickiego “Niedziela” Karolem Porwichem planował on kolejny już wyjazd z pomocą humanitarną:

 

      2023-01-26 Rafał Matuszewski 1

 

„Światło nadziei i pokoju” w najbliższą sobotę 28 stycznia zostanie przekazane na ręce abp. Mieczysława Mokrzyckiego w katedrze lwowskiej, skąd będzie rozesłane na wszystkie strony Ukrainy.

Gest ten nawiązuje do obrony Jasnej Góry przed Szwedami i wielu innych trudnych momentów w historii narodu polskiego, w których Matka Boża zawsze była siłą, oparciem i nadzieją na zwycięstwo:

 

      2023-01-26 Rafał Matuszewski 2

 

Na Jasnej Górze modlitwa o pokój na Ukrainie trwa nieustannie. Codziennie w tej intencji o godz. 15.30 sprawowana jest Msza św. w Kaplicy Matki Bożej.

Wciąż trwa też zbiórka pieniędzy na zakup agregatów prądotwórczych, a także samych źródeł światła w postaci nowych latarek, akumulatorów, świec.

 

xes/BPJG

Autor ES

2023-01-26

Więcej informacji z tej kategorii

Zambrów: Budowa OSP w Chorzelach

Zambrów: Budowa OSP w Chorzelach

400 tysięcy – taką kwotę otrzymała gmina Zambrów na budowę nowej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzelach....