Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat grajewski: Poszukiwania i pożary. Pracowita niedziela strażaków

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Pracowity, niedzielny wieczór za strażakami z Grajewa. W krótkim czasie doszło do trzech zdarzeń, które wymagały interwencji strażaków.

Pierwsze zgłoszenie mundurowi otrzymali po godzinie 19. Zgłaszający poinformował, że znalazł dwie pary dziecięcych butów przy rzece Ełk. O szczegółach młodszy brygadier Arkadiusz Lichota, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie:

– Do zdarzenia zadysponowano jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa oraz z Moniek. W tym specjalistyczną grupę ratownictwa wodno-nurkowego oraz jednostki ochotniczych straży pożarnych z Grajewa i Rudy. Działania poszukiwawczo-ratownicze trwały ponad dwie i pół godziny. Nikogo nie odnaleziono. Akcja została po godzinie 22 zakończona. 

      2021-06-07 Arkadiusz Lichota o interwencjach strażaków 1

Zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu strażacy otrzymali przed godziną 21:

– Na trasie Grajewo-Toczyłowo samochód osobowy prawdopodobnie dachował. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została poszkodowana i przetransportowana do szpitala ogólnego w Grajewie. W tym zdarzeniu brały udział cztery zastępy państwowej i ochotniczej straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz policja. 

      2021-06-07 Arkadiusz Lichota o interwencjach strażaków 2

Ostatnie zdarzenie miało miejsce przed godziną 22. W miejscowości Obrytki w gminie Szczuczyn doszło do pożaru sadzy w kominie. Nikt nie ucierpiał, a działania strażaków trwały około dwóch godzin.

jt

Hits: 15

Autor P. G.

2021-06-07

Więcej informacji z tej kategorii